ANASAYFABOYAMASANAT ETKİNLİKLERİ

Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk Etkinlikleri

Okulöncesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sanat Etkinlikleri ve Şiirleri

     29 Ekim Cumhuriyet Bayram ve Atatürk Sanat etkinlikleri.

   29 Ekim 1923 günü Atatürk, milletvekilleri ile görüştükten sonra taslağı hazırlanan cumhuriyet önergesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verildi. Meclis önergeyi kabul etti.

Böylece ülkemizde cumhuriyet yönetimi kuruldu. Atatürk kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı oldu. Cumhuriyet’in ilanı yurtta sevinç ve coşku ile karşılandı.

Cumhuriyet; yurttaşların seçme ve seçilme hakkının olduğu bir yönetimdir. Ulus temsilcilerinin kabul ettiği yasalarla ülkenin yönetilmesidir. Cumhuriyet yönetiminde söz ulusundur. Cumhuriyet’i korumak, kollamak, yaşatmak her yurttaşın ödevidir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ŞİİRLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ŞARKI SÖZLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

     Okulöncesi 29 Ekim Cumhuriyet bayramında Bayrak tutarak şiir okuyan çocuk çalışması.Bu etkinliğimizi yapmadan bir kaç gün evvel çocuklarımızın yakından fotoğraflarını çekiyoruz.

   Etkinlikte boş bırakılan yere hazırlayacağımız çocuğumuzun fotosunu yapıştırıyoruz. Diger kısımlarını çocuklarımız istedikleri şekilde renklendiriyor.

” İzindeyiz Yüce Atam ” Cumhuriyet bayramı ve Atatürk haftası sanat etkinlikleri etkinlikleri için hazırlayabileceğinizi güzel bir çalışma.Grup etkinligi olarakta yapabilirsiniz.Boş bırakılan yerlere çocukların fotograflarını yerleştiriyoruz ve çocuklarımıza Atamızı tanıtıyoruz.

Okulöncesi Cumhuriyet bayramında Bayrak taşıyan çocuklar boyama  sayfası.

Atatürk temalı Türkiye bayragı bayrak boyama sayfası

Bayrak boyama sayfaları.

El baskısı ile Atatürk haftası için Bayrak sanat etkinlik çalışması.

29 Ekim cumhuriyet bayramında yapılabilecek pano etkinlikleri.

Cumhuriyet bayramında,Atatürk haftasında, 23 nisan ulusal eğemenlik ve çocuk bayramı haftasında kullanabileceğiniz sanat etkinlikleri.

Cumhuriyet Bayramı
Cumhuriyet Bayramı

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close