ANASAYFA

ANASINIFLARINDA UYGULANAN PROJELER – BABALAR SINIFTA-

 

PROJENİN ADI:

 

              BABALAR SINIFTA

 

 

PROJENİN GEREKÇESİ:

 

Öğrencilerin hayatlarında genel olarak babalarını lider olarak görmelerinden dolayı eğitimde babanın desteğinin alınmasının önemli olması.
 

PROJENİN ÖZETİ:

 

 

Öğrenci velilerinden babalara yönelik “sınıfta bize yardım eder misiniz” diye bir form gönderilir.Babalardan özel yeteneği olanlar belirlenir.Ayrıca sınıfta yapılan boyama,hikaye anlatma,yarışma oyunları vb. konularda  yardımcı olmaları sağlanabilir.Bazı veliler gitar,saz vb. çalabilir,bazıları meslekleri tanıtabilir ,bazıları trafikle ilgili bilgiler verebilir.
PROJENİN AMACI VE HEDEFLERİ: Babalar sınıfta projesinin amacı çocuklar çoğunlukla evde lider olarak gördüğü babayı eğitim-öğretime destek sağladığını görerek örnek almasıdır. Böylece kendine olan özgüveni ve ebeveyne olan güveni artacaktır. Okul aile işbirliğine olumlu katkı sağlamaktır.

 

 

PROJENİN UYGULAMA ADIMLARI: Sınıf listesindeki veliler tek tek aranır ya da bilgi notu gönderilir. Düşünülen proje ve amacı anlatılır.Özel yeteneği olan babalara (dans,müzik,enstruman çalma,el becerisi) yapabilecekleri etkinlik ve zaman ile ilgili görüşülür.Projemize destek verebilecek velilerimizin sınıfa geliş zamanları, etkinlikleri ile ilgili kararlar verilir. Bu şekilde sırası gelen velilerimiz proje ile ilgili sınıfta etkinliklerini gerçekleştirirler.

 

 

PROJE ÇIKTILARI: Çocuklar babalarını sınıfta görmenin mutluluğunu yaşarlar. Çocuklara anne-baba ve öğretmen iletişimi ile ilgili çok güzel örnek olunur. Babaların eğitime destek verdikleri için kendilerine katılım belgesi düzenlenir ve onure edilirler.

Sınıf olarak bu güzel projeyi yıl boyunca gerçekleştirmek kaliteli bir eğitim öğretim yılı geçirilir. Babaların eğitim öğretime olan katkılarını gördükçe bir eğitimci olarak çok mutlu oluruz. Eşleri sınıfa gelen sınıf anneleri, bana bu projeyi gerçekleştirdiğimiz için çocuklarının babalarının sınıfa gelerek etkinlik yapmalarında çok mutlu oldukları için teşekkür ederler.

 

 

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close