HOBİSANAT ETKİNLİKLERİ

Anneler Günü Kart Yapımı

Annelerimize ne hediye etsek hakkını ödeyemeyiz belki ama yılda bir günde olsa gönüllerini alabiliriz.Anneler günü ile ilgili kart çalışması araştırırken çok güzel bir fikirle karşılaştım.(www.makeandtakes.com) Özellikle köy yada kırsal gibi yeşili koruyabilmiş yerlerde yapılabilecek bir etkinlik.Zira şehir merkezlerinde yeşil alan bulmak imkansız olduğu için çiçek bulmakta imkansız.
Okulumuzun bahçesinde çok güzel mor renkli çiçekler var. Arıları rahatsız etmeden çiçeklerimizden topluyoruz. Siz nereden toplarsınız bilemiyorum 🙂  Ardından topladığımız çiçekleri güneşte kurumaya bırakıyoruz.

Kartımızı yapmak istediğimiz renkte fon kartonumuzu alıp istediğimiz boyutlarda kesip hazır hale getiriyoruz. Çiçeğimizi yapmak istediğimiz boyutta bir daire bulup kartonumuza çiziyoruz. Kâğıdımızı dikine kullanıyoruz.

Çizdiğimiz dairenin içine tutkal sürüyoruz ve kurutulmuş çiçeklerimizi yapıştırıyoruz. Yapıştırma işlemi bittikten sonra hafifçe kartımızı sallayarak yapışmayanların dökülmesini sağlıyoruz.

 

Kuruttuğumuz çiçeklerimizi yapıştırdıktan sonra saksımızı çiziyoruz. Saksı yapımında farklı yöntemler uygulanabilir.

 

Kartın üzerine yada arkasına Anneler günü tebrik mesajı yazılabilir.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close