ANASAYFAGenelHOBİSANAT ETKİNLİKLERİ

Çadır Kendin Yap

Çadır kendin yap fikirleri ile evinizdeki artık yada kullanmadığınız eşyaları çöpe atmak, çevreyi kirletmek yerine değerlendirebiliriz. İngilizce D.I.Y (Do It Yourself) anlamına gelen Kendin yap uzmanların ve profesyonellerin yardımı olmaksızın gerçekleştirilen, bir şeylerin inşaat, tadilat ve tamiratına verilen isimdir.

Kendin yap fikri olarak çadır yapımı etkinliği paylaşıyoruz. Hazırladığınız çadırları evinizin,işyerinizin,ofisinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

Çadır kendin yap çalışması için gerekli olan malzemeler :

  • Tahta çubuklar
  • Renkli ipler
  • Renkli kagıtlar
  • Boncuklar,tüyler
  • Karton
  • Silikon yapıştırıcı

 

çadır kendin yap
çadır kendin yap
çadır kendin yap

4 adet tahta çubuk (şiş) hazırlıyoruz.Karton zeminine yapacagımız çadırın zeminini belirleyip çiziyoruz. Şişlerimizi yerleştireceğimiz noktaları belirliyoruz.Şişlerin yukarıdaki birleşme bölgesini ip ile bağlıyoruz.Şişlerin kartondaki ucunu silikon yapıştırıcı ile sağlam bir şekilde yapıştırıyoruz.İplerle düğümler yaparak çadırın çevresini örüyoruz. Çadırın tepesine tüyler yerleştiriyoruz.

Üstte yaptığımız çadır gibi yine önce kartona hazırlayacağımız çadırın zeminin çizerek başlıyoruz.Ardından şişleri karton zemine yerleştiriyoruz.Yukarıda kesişim noktasında ip ile bağlıyoruz.Kartona temas eden noktaları silikon yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz.

Renkli kağıtları çadırın çevresini oluşturacak şekilde yapıştırıyoruzç

Tüyler ve boncuklarla çadırın aksesuarlarını tamamlıyoruz.

Çadır kendin yap dekorasyon fikrimiz ve çalışmamız hazırlıyoruz.okulöncesi kendin yap çadır fikirleri

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close