ANASAYFAGenelSANAT ETKİNLİKLERİ

Okulöncesi Civciv İlkbahar Kart Yapımı

Okulöncesi Civciv pop up (açılır) kart yapıyoruz. Hazırladığımız kartı özel günlerde kullanabilirsiniz.Ayrıca hazırladığımız kartı bir mektup zarfına yerleştirip çocukların birbirine sevgi ve arkadaşlık kartı olarak ta hediye etmelerini sağlayabiliriz.

MEKTUP ZARFI YAPIMI için BURAYI TIKLAYINIZ…

MEKTUP ZARFI SANAT ETKİNLİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

CİVCİV SANAT ETKİNLİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ..

İhtiyacımız olan malzemeler :

  • Fon kartonu
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Kalemler
  • Mektup Zarfı
okulöncesi civciv temalı ilkbahar kart
okulöncesi civciv temalı ilkbahar kart

 

Civcivleri hangi renk yapmak istediğimize karar vererek işe başlıyoruz.Alışıla gelen sarı renk yerine pembe,mavi,mor gibi farklı ve canlı renkler de kullanabiliriz.

Civcivi yapacağımız renkte fon kartonunu katlayarak daire çiziyoruz.Dairenin büyüklüğünü yapacağımız civcivin boyutunu düşünerek karar veriyoruz.Tek seferde daha fazla daire elde edebilmek için fon kartonunu katlayarak daire çizip kesiyoruz.

Daireleri ortadan ikiye katlıyoruz.Dairenin bir yarısına yapıştırıcı sürüyoruz ve diğer dairenin yarısını yapıştırıcı sürdüğümüz bölüme yapıştırıyoruz.9-10 kadar daireyi bu şekilde yapıştırıyoruz.

Civcivi oluşturacağımız kartın tam ortasına katlama yerine dairenin katlama yeri denk gelecek şekilde yapıştırıyoruz.Üçgen bir gaga yapıyoruz.Gözlerini ve bacaklarını kalemlerimizle çizebiliriz.Kanatlarını ve kalp şeklinden ayaklarını yapıyoruz.Yeşil elişi kağıdı yada fon kartonu ile çimenlik oluşturabiliriz.

Çalışmamızı bir zarfa koyarak sevdiklerimize hediye edebiliriz.Etkinliği kart olarak planlayabileceğiniz gibi üç boyutlu civciv çalışması olarak ta değiştirebilirsiniz.Yine çalışmamızı ilk bahar mevsimi sanat etkinliklerinde kullanabilirsiniz.Çalışmamızı bir tekerleme ile tamamlayabiliriz.

CİVCİV
Mini mini civciciv,
Üstü başı sarı tüy.
Yaramaz mı yaramaz,
Yere düşse ağlamaz.
Cik cik cik der,
Bağda bahçede gezer.

 

 

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close