ANASAYFASANAT ETKİNLİKLERİ

Halloween Days Craft

Bugün yazımızda Halloween nedir,Neden kutlanır,Halloween ne zaman kutlanır sorularına cevap arayıp, bizler için bir anlam ifade etmese de sitemizi ziyaret eden yabancı ziyaretçilerimiz için halloween etkinlik örnekleri paylaşıyoruz.

Halloween Kukla Yapımı

Printable-Halloween-Puppets craft

 

Hallowenen printable puppets
Hallowenen days printable puppets

 

Halloween kuklalarının çıktıları ve yapılışı için easypeasyandfun sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Halloween Çantası Yapımı

 

halloween bag

 

FLYING WITCH
FLYING WITCH

 

Paper Hand Puppets
Paper Hand Puppets

 

 

     Ayrıntılar için krokotak.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Halloween yani bir başka deyişle “Cadılar Bayramı” Hıristiyanlar tarafından kutlanan Pagan kökenli bir ritüeldir. Günümüzde dinden ayrı şekilde popüler bir kültür öğesine dönüşen bayram ne zaman ve nasıl kutlanır? İşte Cadılar Bayramı hakkında merak ettikleriniz..

Her yılın 31 Ekim tarihinde kutlanan Halloween Paganlar’da bu tarihin yazın bitişi ve kışın başlangıcı olarak simgelenmesi nedeniyle bu tarihte kutlanır.
Cadılar Bayramı’nın en önemli simgesi gülen yüz çizili balkabağıdır. Balkabağının içi boşaltılır ve gülen yüz şeklinde oyularak içine bir mum yakılır. Cadılar Bayramı gününde en çok tüketilen şekerleme türü elma şekeridir. Küçük çocuklar o gün kapı kapı gezip ev sahiplerine “şaka mı şeker mi” diye sorar. Ev sahibi eğer şakayı seçerse çocuklar korkunç kıyafetleri ile komiklik yaparlar.

 

Make Halloween Toilet Paper Roll Crafts

 

Make Halloween Toilet Paper Roll Crafts
Make Halloween Toilet Paper Roll Crafts

 

Ayrıntılar için burayı tıklayabilirsiniz…

Ev sahiplerinin çocuklara şeker ve harçlık verildiği bugünün geçmişi ise geçmişi ise Britanya’da yoksulların dolaşarak “ruh keki” istemesi tradisyonuna dayanır.

Yetişkinler ise o gece kıyafet baloları veya partiler organize ederler. Bu partilerin konsepti korku üzerine olur fakat dileyen dilediği kostümü giyer. Kimi bir zombi olurken kimisi Kaptan Jack Sparrow olabilir. Bu partilerden son yıllarda Türkiye’de de yapılmaktadır. Ülkemizde cadılar bayramı resmi olarak kutlanmasa da küçük bir kesim kıyafet ve kostüm balosu şeklinde bayramı tesit etmektedir.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close