ANASAYFAFEN ETKİNLİKLERİGenelHOBİ

Kare Baloncuk Yapımı

Okulöncesi kare baloncuk nasıl yapılır ? Hep birlikte kare şeklinde baloncuk yapabiliriz.Sıradan baloncuk yapımını bilmeyenimiz çocukluğumuzda yapmayanımız yoktur.

Biraz deterjan,az miktar şeker üzerine biraz su ve açıkhavada özgürce doyasıya eğlence…

Sitemizde daha önce yayınlanan KARE ŞEKLİ etkinliklerini ve BALONCUK YAPIMI etkinliklerini Ziyaret edebilirsiniz.

kare baloncuk yapımı
kare baloncuk yapımı

Kare baloncuk yapımı için ihtiyacımız olan malzemeler :

  • Bulaşık Deterjanı
  • Gliserin
  • Tüylü çubuk (Şönil)
  • Pipet
  • Makas
  • Geniş bir Kap ve su

Kare şeklini hazırlamak için tüylü çubuklar ve pipetlere ihtiyacımız var.Tüylü çubukları makas ile ortadan ikiye kesiyoruz.Ve eşit uzunlukta 12 adet tüylü çubuk elde ediyoruz.

Üçerli gruplar halinde tüylü çubukları ayırıp fotograftaki gibi şekil veriyoruz.Hazırladığımız şekillerin üzerine pipetleri geçiriyoruz.Ardından küp şekli oluşturacak şekilde birleştiriyoruz.

Oluşturduğumuz küp şeklini bir kenara alıyoruz.Geniş ve yayvan kapımızı su ile dolduruyoruz.İçine bulaşık deterjanı ve gliserin ilave ediyoruz.Karışımı elimizle karıştırıyoruz.

Kare şeklimizi kapın için batırıyoruz ve dikkatli şekilde çıkarıyoruz.Dikkatli şekilde  çıkarttığımız küp biçiminin içindeki köpüğe dikkatli bir şekilde pipet ile üflüyoruz.İçeride kare şeklinin oluşmaya başladığını gözlemleyebilirsiniz..Çocukların çok seveceği kare baloncuk oyununu oynarken kare şeklini de eğlenerek öğreneceklerdir.Hepinize iyi eğlenceler.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close