Genel

Okulöncesi Kurbağa Sanat Etkinlikleri

   Okulöncesi kurbağa sanat etkinliği çalışmalarında yapabileceğiniz  güzel bir çalışma.

Anasınıfı kağıt işleri ile kurbağa sanat etkinlikleri yapmak çocuklar için oldukça eğlenceli aktivitelerdir.

Bu çalışmamızın dışında RULO ile kurbağa, ORİGAMİ ile kurbağa çalışması ve DAHA FAZLA  Kurbağa etkinliği için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

okulöncesi kurbağa sanat

   Kurbağa sanat etkinliğimizi yaparken aynı zamanda çocuklarımıza kurbağanın yaşam döngüsü hakkında kısa bilgiler verebiliriz.

Kurbağalar omurgalılar şubesinin amfibi sınıfına aittirler. Dört bacaklı (Tetrapod) olup yumurta ile çoğalırlar.

Yaşam döngüsünün ilk döneminde suda yaşarlar. Durgun suya yumurtalarını bırakırlar ve larva halinde (iribaş da denir) kurbağadan çok bir balığa benzerler. İribaş tamamen su yaşamına adapte olmuştur. Bu dönemde solungaçları ile solunum yapıp, yüzgeçleri ile hareket ederler. İlk birkaç hafta otculdurlar.

Büyüme ile birlikte, iribaş, 4 bacağı ile hareket eden, akciğer solunumu yapan ve etcil bir kara hayvanı olan kurbağaya dönüşür.

okulöncesi kurbağa sanat etkinlikleri
okulöncesi kurbağa sanat etkinlikleri

Kurbağa yapımı için gerekli malzemeler :

  • Yeşil renk fon kartonu (Açık ve Koyu tonda)

  • Kırmızı renk fon kartonu

  • Kalem

  • Makas

  • Yapıştırıcı

   Yeşil renkte fon kartonunu 4-5 cm Genişlikte olacak şekilde şerit halinde katlıyoruz.Kurbaganın alt kısmı daha geniş olacagı için resimdeki gibi katlayıp kesiyoruz.

   Elde ettiğimiz şeritleri daire oluşturacak şekilde yapıştırıyoruz.Ardından Alt kısımda geniş daire olacak şekilde birbirinin üzerine yapıştırıyoruz. Gözlerini oynar gözlerle yada daireler ile hazırlayabilirsiniz.

Kalemimizle mutlu bir kurbağa olması için ağzını çiziyoruz.Kırmızı fon kartonundan bir şerit hazırlıyoruz.Kırmızı şeridi kıvırarak kurbağanın dilini yapıyoruz.

Yeşil renk fon kartonu ile kurbağanın bacaklarını hazırlıyoruz.Kurbağa etkinliğimizin ayakta durabilmesi için alt kısmının ayaklarını biraz daha kalın yapabilirsiniz.Kurbağanın derede üzerinde durdugu yaprağı yapmak için koyu yeşil renkte kartonumuzu daire şeklinde kesiyoruz.Dairemizde küçük bir üçgen dilim keserek yaprağımızı oluşturuyoruz.

 Okulöncesi kurbağa sanat etkinliğimiz sonunda Küçük kurbağa şarkısı ile etkinliğimizi tamamlayabiliriz.

Kaynak:easypeasyandfun

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close