HOBİSANAT ETKİNLİKLERİ

Mandal Sanat Etkinlikleri

Mandalların tek işlevi elbette çamaşır asmak degil. Çocukların yaratılığı ile birleştiginde ortaya çok güzel etkinlikler çıkabilir. Mandallar ile yapılmış sanat etkinlik örneklerini burada tek sayfada sizler için toparlamak istedim.İlk etkinligimiz mandal inek çalışmamız.

MANDAL İNEK

İhtiyacımız olan malzemeler 2 adet mandal,beyaz fon karton,siyah ve beyaz boya,yapıştırıcı, makas ve tüylü çubuk.
İnegimizin ayakları için önce 2 adet mandal beyaza boyanır.Mandalların üzerine siyah benekler yapılır ve kuruması beklenir.Bir büyük ve bir küçük olmak üzere elips şeklinde iki adet beyaz karton kesilir.Büyük elips ile inegimizin gövdesini küçük elips ile başını yapıyoruz.Gövde ve başına siyah benekler yapabiliriz.Tüylü çubuk ile boynuzunu tamamlıyoruz.Ayaklarını da takıp inegimizi kırlara çıkarabiliriz.

 

 

MANDAL BACAKLI ZÜRAFA
İhtiyacımız olan malzemeler 3 adet mandal,turuncu boya ,beyaz fon karton,yapıştırıcı,makas.
Zürafamızın ayakları için 2 adet mandalı önce beyaza boyuyoruz ve üzerine turuncu benekler yapıp kurumaya bırakıyoruz.Zürafanın gövdesi için bir adet elips şeklinde parça çizip kesiyoruz ve turuncu benekler yapıyoruz.3. mandalımızı zürafamızın boynunu yaparken kullanıyoruz.Bu mandalımızı da ilk mandallarda yaptıgımız gibi önce beyaza boyuyoruz ardından tutuncu benekler yapıyoruz.Zürafanın başı için dikdörtgen şeklinde bir parça kesip tutuncu benekler çiziyoruz.Kuruduktan sonra serçe parmagımıza sarıp rulo yapıyoruz.Mandalımıza yapıştırıp gözlerini ve agzını tamamlıyoruz.Ayaklarını ve gövdesini birleştirip çalışamızı tamamlıyoruz.

 

 

 

 

MANDAL TİMSAH
İhtiyacımız olan malzemeler 1 adet mandal,yeşil boya,yeşil tüylü çubuk,oynar göz,yapıştırıcı.
Mandalımızı yeşile boyayarak işe başlıyoruz.Tüylü çubuklar ile timsahın bacaklarını yapıyoruz.Bacaklarını saglam bir şekilde yapıştırmaya özen gösteriyoruz timsahımızın ayakta durması için.Oynar gözler ile gözlerini yapıp timsahımızı tamamlıyoruz.

 

 

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close