ANASAYFAOYUN

Bahçe Oyunlar

Okulöncesi bahçe oyunları

Okulöncesi bahçe oyunlar çocuklar için oldukça eğlenceli ve ilgi çekici etkinliklerdir.Bahçede yada imkanı olan okullar için spor salonunda oynayabilirsiniz.

Oyunlar çocukların en temel uğraşısı ve en sağlıklı öğrenme becerilerini geliştirme yoludur.Arkadaşlarıyla iletişimini güçlendirecek,işbirliği ve takım çalışması becerilerini geliştirecektir.

El Göz koordinasyonu ve İşbirligini geliştirmeye katkı saglayacak oyunumuzda iki çubuk arasına yerleştirilen topu belirnenen parkur boyunda düşürmeden taşınması hedeflenir.

 

 

okulöncesi bahçe oyunları
okulöncesi bahçe oyunlar

Oyun 4 kişiyle oynanabilecegi gibi iki kişi ile de oynanabilir.2adet çubuk ve 1 adet top ile oyunu oynayabiliriz.Grubun topu taşıyacağı parkur önceden belirlenir.4 kişiden oluşan bu takım iki çubukla bir topu yere düşürmeden belirlenen parkur boyunca taşımaya çalışır.

SEPETE BASKET ATMA OYUNU

Her Çocuğun arkasına bir sepet (kutu) bağlanır. Her çocuk başka arkadaşının sepetine basket atmaya çalışırken Kendi sepetine diğer arkadaşlarının basket atmamasını amaçlar.

Her çocuğun hem savunma hemde hücum taktiklerini geliştirmesine ve çift yönlü düşünme becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Takım çalışması ile pet şişe taşıma.

bahçe oyunlar anasınıfı ve okulöncesi
bahçe oyunları anasınıfı ve okulöncesi
Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close