ANASAYFASANAT ETKİNLİKLERİ

OkulÖncesi Gökkuşağı Sanat Etkinlikleri

Anasınıfı Gökkuşağı etkinliklerini bir araya topladık.Gökkuşagı oluşumu ve özellikleri hakkında kısa bir bilgi verelim.

Gökkuşağı, güneş ışınlarının yağmur damlalarında veya sis bulutlarında yansıması ve kırılmasıyla meydana gelen ve ışık tayfı renklerinin bir yay şeklinde göründüğü meteorolojik bir olaydır. Gökkuşağında görülen yedi renk; kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi lacivert ve mordur.Tipik bir gök kuşağı kırmızı, turuncu, yeşil, mavi ve mor renklerinden meydana gelen bir renk sırasına sahip bir veya daha fazla aynı merkezli arklardan ibarettir. En çok rastlanan çeşidi ilkel (birinci) gökkuşağıdır. Bu çeşidin merkez açısı 42° civarındadır ve kırmızı renk dış tarafa, mor renk iç tarafa isabet eder.

İki kişide baktığında aynı Gökkuşağı göremez. İki kişi de farklı bir gökkuşağı görecektir. Çünkü yağmur damlaları sürekli yer değiştirdikleri için görünüşü de değişmektedir.

  • Pamuklar,grapan kağıtları kullanarak çalışmayı yapabiliriz.rainbow-craft-300x217Kısadan  uzuna doğru yedi gökkuşağı renginde şerit hazırlıyoruz.Şeritlerin uçlarını üst üste gelecek şekilde zımbalıyor yada yapıştırıyoruz.Bu şekilde gökkuşağı formu oluşturuyoruz.Mobil olacak şekilde sınıfımızı süsleyebiliriz.rainbow-mobile-craft-300x143
    spring-craft-idea-for-kids-1-300x210

spring-craft-idea-for-kids-2-300x240

 

free-rainbow-craft-idea-for-kids-1

rainbow-bulletin-board-idea-for-kids-300x300 rainbow-bulletin-board-idea-300x225

rainbow-bulletin-board-300x169

paper-plate-rainbow-craft-300x225

free-rainbow-craft-idea-for-kids-2-300x225

free-rainbow-craft-idea-for-kids-1

Kaynak : preschoolactivities.us

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close