ANASAYFAGenelSANAT ETKİNLİKLERİ

Okulöncesi Sevgi Etkinlikleri

Okulöncesi sevgi günü ve arkadaşlık temalı sanat etkinlik örneklerini paylaşıyoruz.Kalp temalı kartlar,sevgi başlık yapımı,kalp adam çalışması,kalpli penguen,kalplerden köpek ve kelebek çalışmasını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Nasıl ki, atomun içinde nötron, proton ve elektron varsa ve bunları birbirine bağlayan şey çekim kuvveti ise; canlılar arasında çekimi sağlayan şey de, sevgi duygusudur.

Sitemizde paylaştığımız diger SEVGİ ARKADAŞLIK  ve KALP TEMALI  etkinliklerimizi TIKLAYINIZ

SEVGİ GÜNÜ KART YAPIMI

Sevdigimiz bir arkadaşımız yada aile üyelerimiz -annemiz,babamız,kardeşlerimiz- için Sevgi kartı hazırlayabiliriz.

okulöncesi sevgililer günü kartıFarklı renklerde fon kartonu alarak kalpler hazırlıyoruz.Hazırladığımız kalplerin üzerinde keçeli kalemlerle süsler çiziyoruz.Kalplerimizi çiçek gibi kullanacağız. Hazırladığımız karta boyamızla çiçeğimizin dallarını çiziyoruz.Hazırladığımız kalpleri kartımıza yapıştırıyoruz. Kurdelamızı da yaparak kartımızı sevdiğimiz birine hediye etmek üzere tamamlıyoruz. 

okulöncesi sevgi günü kartı

ARKADAŞLIK KARTI YAPIMI

Yapacağımız sevgi ve arkadaşlık kartını sevdiğimiz yakınlarımıza hediye edebiliriz.

2 det elişi kağıdını üst üste koyuyoruz ve yarım kalp şekli çiziyoruz.Çizdiğimiz yarım kalpleri kesiyoruz ve farklı renkte 2 adet yarım kalp elde ediyoruz.Hazırladığımız 2 yarım kalbi pembe rekte kartonumuzun üzerinde yapıştırarak birleştiriyoruz.

2 adet dikdörtgen şerit hazırlayarak Birbirine sarılan kalplerin kollarını oluşturuyoruz.Kalplerimize gözlerini,ağzını çizip süslemelerini yaparak kartımızı tamamlıyoruz.

OKULÖNCESİ KALP ADAM YAPIMI

Büyük bir kalp şekli çiziyoruz ve kesiyoruz.Dikdörtgen şeritler hazırlıyoruz.Şeritler ile kollarını ve bacaklarını oluşturyoruz. Ellerini ve ayaklarını minik kalpcikler ile yapıyoruz. Gözlerini ve ağzını oluşturarak çalışmamızı tamamlıyoruz.

KALPLİ BAŞLIK YAPIMI

 

KALP FİGÜRLÜ HAYVANLAR

KALP FİGÜRLÜ PENGUEN SANAT ETKİNLİK ÇALIŞMASI

 

RULO İLE KALP FİGÜRLÜ KELEBEK SANAT ETKİNLİK ÇALIŞMASI

OKULÖNCESİ KALP FİGÜRLÜ KÖPEK ÇALIŞMASI

 

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close