ANASAYFASANAT ETKİNLİKLERİ

Sürpriz Yumurta Etkinliği

Okulöncesi sürpriz yumurta sanat etkinlik çalışması.Yumurtasının kabuğunu çatlatıp hayata merhaba diyen civciv çalışması yapabiliriz.Etkinliğinizi bayat yumurta deneyi ve daha sonradan yumurta boyama etkinlikleri düzenleyerek bütünleştirebilirsiniz.

Daha önce sitemizde yayınlanan CİVCİV SANAT ETKİNLİKLERİ için TIKLAYINIZ…

İhtiyacımız Olan Malzemeler :

  • Fon kartonu (Yumurta için beyaz kalın -bristol karton- kullanabiliriz.)
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Oynar göz
  • İnce çubuk şiş

Sürpriz kelimesinin Türkçe dilimizde karşılık olarak şaşırtı kelimesini kullanabiliriz.Şaşırtı yumurta çalışmasına iki adet yumurta kalıbı hazırlıyoruz.Civciv için de sarı renkte karton ile 2 adet civciv kalıbımızı hazırlıyoruz.

Civciv için hazırladığımız iki adet sarı kalıbımızın arasına tahta şiş çubuğu koyarak üst üste yapıştırıyoruz.

Ardından oynar gözler yada karton ve kağıtlardan kendimizin yapacağı gözleri ve ağzını yapıştırıyoruz.Kanadını keçeli boya ile çiziyoruz.

Yumurta kalıplarımızı üst üste koyuyoruz ve Çatlama şeklini verecek şekilde zik zak biçimde kesiyoruz.

Yumurta dan çıkarttığımız iki adet parçayı civcivin baş kısmına yapıştırıyoruz.(2 adet kesip civcivin ön ve arka kısmına yapıştırıyoruz)

Yumurtanın kenarlarına yapıştırıcı sürüyoruz ve iki yumurta kalıbını civciv arasında kalacak ve çubuk şiş yardımıyla hareket edebilecek şekilde yapıştırıyoruz.

sürpriz yumurta etkinlikleri
sürpriz yumurta etkinlikleri

Şaşırtı Yumurtamız oynamaya hazır.Çocuklarımızın kendi el emeği ile yapabilecekleri güzel bir çalışma.Bütün çocuklarımıza şaşırtı yumurtaları ile eğlenceli bir gün diliyorum.Via : Papermagic

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close