GenelHOBİSANAT ETKİNLİKLERİ

Taş Boyama Sanatı Nedir ?

Taş boyama sanatı nasıl yapılır ? Hangi tür boya kullanmalıyım ?

Birbirinden  güzel Taş boyama tabloları görmek hepimizin hoşuna gidiyor.Bu yazımızda taş boyama sanatı hakkında bilgiler paylaşacagız.

Taş boyama yaparken akrilik boyalar tercih edilmelidir. Akrilik boya kullanabiliriz. Akrilik boya özelligi gereği kapatıcı olması ve çabuk kuruması onu tercih etmemizi saglıyor.

Boyama yaparken farklı uçlara sahip (ince-kalın) fırçalar kullanabilirsiniz.Boyama işleminin ardından vernik kullanarak uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Taş üzerine  Çizim yaparken kurşun kalem yada asetatlı kalem kullanabilirsiniz.

Sahil kenarlarında oturanlar bol miktarda taş bulabilirler.Özellikle yassı taşlar seçmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Taş boyama sanatı örnekleri
taş boyama sanatı
Adım adım taş boyama sanatı
taş boyama sanatı evler

akrilik boya taş boyama
akrilik boya taş boyama

  Adım adım taş boyama yapmaya başlıyoruz.

  • Sahilden çeşitli boy ve ebatlarda taşları topluyoruz. Topladıgımız taşlar üzerinde toz,kir,yosun,çamur vb olabilir.Taşları bir legende güzelce yıkıyoruz.Eğer yağmurlu ve dalgalı bir günün ardından sahile gidip toplarsanız işiniz daha kolay olabilir. Topladıgımız taşları kurutuyoruz.

  • Taşlarımızla ne yapmaya karar verdikten sonra kurşun kalem kullanarak istediğimiz modeli çiziyoruz.Kurşun kalem hata yaptıgımız zaman bize hatayı telafi etme imkanı verecektir.

  • Taş boyama sanatı etkinliklerinde genellikle taş boyama baykuş,taş boyama kaktüs,taş boyama kedi,taş boyama akvaryum,taş boyama insan modelleri tercih  edilebiliyor.Siz basit bir modelle başlayabilirsiniz.

  • Kurşun kalem ile çizdigimiz figürün üzerinden asetatlı kalem ile geçerek hatlarımızı belli ediyoruz.

  • Asetatlı kalem ile çizdigimiz figürün üzerinden akrilik boya ile taş boyama çalışmasının üzerinden geçerek hatlarımızı belli ediyoruz.

  • Akrilik boya taş boyama sanatı yaparken işinize fazlasıyla yarayacaktır.Akrilik boya kapatıcı özelliği ve çabuk kuruması sebebiyle tercihimiz olacaktır.

  • Boyama işlemi bittikten sonra Taş boyama sanatımızın uzun ömürlü olması için vernikleme işlemini yaparak çalışmamızı tamamlıyoruz.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close