SANAT ETKİNLİKLERİ

Yumurta Kolisinden Etkinlikler

Daha önce sayfamızda yumurta kolisinden birçok etkinlik örneğini paylaşmıştık. Daha önce paylaştıklarımı ve  yenilerini burada tek sayfada toplamak istedim.
Daha önceden yumurta kolisinden gözlük , penguen ve  yaptıgımız tırtıl ı sayfamızı ziyaret edenler mutlaka hatırlarlar. Linkleri tıklayarak etkinlikleri görebilirsiniz.
Sıra geldi yeni paylaşımlarımıza. 3 yeni yumurta kolisinden yapılmış birbirinden güzel etkinlik örneğimizden ilki kaplumbağa. Oldukça yavaş hareket eder ve birçogu babamızla dedemizle yaşıttır.Tostosumuzun kabuk kısmını yumurta kolisinden yapıyoruz. Çocuklar kendi istekleri doğrultusunda renklendirebilirler.Alt kısmını fon kartonundan hazırlayabilirsiniz.

 

2.etkinligimiz uğur böcegi çalışmamız.Çocuklugumuzda yakalayıp avucumuzun içine alıpta ‘uç uç böcegim yarın dügün olacak annen sana terlik papuç alacak’ şarkısı eşliginde heyecanla beklerdik uçmasını.Ugur böcegimiz uçmasada sınıfımıza güzellik katacaktır.Yumurta kolisinden bir boğum kesip sırt kısmını hazırlıyoruz.ugur böcegimizi çocuklarımızın istegine göre renklendirebiliriz.Baş kısmınıda tüylü ponponlarla hazırlayıp oynar gözlerle tamamlıyoruz.

 

Son etkinligimiz de yelkenli gemi yapıyoruz.6 lı yumurta paketi kullanılabilir.Yelkenlinin diregi için ahşap çubuklar (ince çöpşiş çubukları) kullanılabilir.Tutkal ile diregimizi saglam bir şekilde yelkenlimize monte edebiliriz.Renkli kagıtlar yada hediye paketi kapları ile yelkenlerimizi yapabiliriz.

Artık yelkenlimiz hazır.Yelkenleri açıp denizleri aşmaya ülkeleri gezmeye hazırız.

Etiketler

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

porno izle
Close